Cégünk fő profilja a könyvelés. Vállaljuk társas vállalkozások, egyéni cégek, alapítványok, egyesületek:
- teljes körű könyvelését
- adóbevallások elkészítését, feladását
- bérszámfejtést
- számviteli szabályzatok, számviteli politika elkészítését
- adóhatóságok előtti képviseletét
- újrakönyvelést, önellenőrzést, átvilágítást
- adatszolgáltatást különböző hatóságok, szervek felé
Könyvelés
A cégek, vállalkozások, egyéni vállalkozók számlákat, bizonylatokat állítanak ki és fogadnak be működésük folyamán. Ezen dokumentumokat dolgozzuk fel a könyvelés során. A könyvviteli nyilvántartásnak két alapvető formája van. Egyszeres és kettős könyvvitel.
Egyszeres könyvvitel
Egyszeres könyvvitelt vezet az a gazdálkodó, aki a gazdasági eseményeket, a vagyonban bekövetkezett változásokat a pénzmozgással egyidejűleg tartja nyilván. A bevételeket azok beérkezésekor, a kiadásokat azok pénzügyi teljesítésekor rögzíti a könyvelés során. Ez a pénzforgalmi elszámolás. Jellemzően az egyéni vállalkozások és azok a civil szervezetek alkalmazzák ezt a könyvelési formát, akik nem rendelkeznek közhasznú jogállással, így könyvelésük naplófőkönyvben történik. A naplófőkönyvben történő könyvelés történhet gépi, ill. kézi, hagyományos papír alapon történő könyveléssel.
Kettős könyvvitel
A kettős könyvvitel azt jelenti, hogy a vállalkozások, gazdasági szervezetek eszközeinek és forrásainak állományában bekövetkezett változásokról, a gazdasági eseményeiről olyan nyilvántartás készül, ami az eszközökben és a forrásokban bekövetkezett változásokat, a valóságnak megfelelően, naprakészen, zárt formába, áttekinthetően mutatja. A kettős könyvvitelben a könyvelés a teljesítés időpontja alapján történik. A kettő könyvvitelben történő könyveléshez napjainkban gépi programokat használnak.
Könyvelés egyik legfontosabb mozzanata, a napi könyvelésen felül, az éves zárás, a kettős könyvvitelt vezető gazdálkodóknál a beszámoló elkészítése. Ennek során elvégezzük a zárási feladatokat, elkészítjük a mérleget, eredmény kimutatást, SZJA, KIVA és társasági adó bevallásokat, melyet elektronikus úton megküldünk az illetékes hatóságoknak.
A számviteli törvény a vállalkozás méretétől teszi függővé, hogy mely beszámolási formát írja elő a gazdálkodóknak. Három fő formáját különböztetjük meg a beszámolóknak:
- egyszerűsített éves beszámoló
- éves beszámoló
- konszolidált beszámoló
A beszámoló formájánál három értéket kell vizsgálni, a mérlegfőösszeget, az éves nettó árbevételt és az átlagos állományi létszámot.
Amennyiben a vállalkozás éves árbevétele meghaladja a törvényben meghatározott kritériumokat, úgy könyvvizsgálatra is sor kerül.